Jak asi správně očekáváte, v tomto článku se dozvíte něco o tom, co vše nabízí kolekce Phase od Carpatree. Hned na začátku můžete namítnout, že vzhledem k tomu, že nabízíme sportovní módu právě od této značky, bude recenze jednostranně nakloněná směrem ke kladům a bude se jednat spíše o propagační článek, než o skutečnou recenzi. Dovolte mi tuto vaší obavu hned zpočátku rozehnat. Ačkoliv by byl váš argument logický, dovolímsi podotknout na fakt, že jsem muž a že veškeré zkušenosti zde uvedené vychází pouze ze zkušeností žen, které u nás tuto módu zakoupili a které nám poskytli zpětnou vazbu ve formě další objednávky, kladné reakce a nebo milého pochvalného emailu. Začněme tedy od začátku.

Popis podprsenek z kolekce Phase

Podprsenky jsou, na rozdíl od předchozí kolekce Essential, vybaveny vnitřními vycpávkami, které se dají snadno vyndat v případě, že by byly nežádoucí. Prvkem, na který jsme si u Carpatree již zvykli je vzor nad pasem, který má stahovací efekt směrem k sobě (viz obrázek výše). Jedná se o vzor tvořený hrubším úpletem, který mimo tento funkčí efekt splňuje také nároky na moderní design.

Vpředu tam, kde je prostor pro výstřih je podprsenka vybavená stejně hrubším úpletem jako pod prsy, ale je zde využito také mírné děrování kvůli odvodu tepla, tvořeného při zvýšené námaze. Je nutné říct že fráze "hrubší úplet" neznamená, že by byl materiál na omak hrubý, ale že jsou v materiálu povolenější vlákna, která násobí pružnost materiálu. Pod poprsím je podprsenka vybavena samostahovacím pruhem materiálu, ve kterém ale není guma, proto je materiál stále hebký a nedráždí pokožku, ani nezpůsobuje otlaky na kůži.

Podíváme li se na podprsenku zezadu, zjistíme, že od krku až po prostor mezi lopatkami je podprsenka děrovaná. Důvodem je opět umožnit odvod tepla od těla. Vzhledem k tomu, že největší odvod tepla z lidského těla je přes hlavu a právě přes záda, jsou tyto otvory na správném místě. Můžete si všimnout, že záda jsou v Ypsylonovém střihu pro větší komfort a jediné švy, které zde najdete jsou okrajové, neboli lemovací švy. Jinak je podprsenka bezešvá a celý tento koncept je z jednoho kusu materiálu, který je obarvený v sitých barvách, které při roztažení materiálu neblednou. Podprsenka je absolutně neprůsvitná.

Popis legín z kolekce Phase

Už samotný nápis Carpatree je na těchto legínách, na rozdíl od konkurece, která využívá kumového potisku, lisovaný do samotného materiálu. Vypadá to velmi efektně a časem se rozhodně není co sloupat. Jedná se o bezešvé legíny, tudíž se jedná o legíny tvořené z jednoho kusu materiálu. Legíny mají vysoký pas, jehož střih je lehce do písmene "A" aby bylo zajištěno že legíny nebudou odstávat, nebo se na břiše "krabatit". Na obrázku výše si můžete všimnout dvou pruhů pod pozadím. Účel těchto pruhů je jen jeden a to přitažení materiálu pod pozadím ke stehnům a tím vytvořit zakulacení obou půlek v jejich spodní části. 

Asi už nemusím popisovat že otvory slouží k odvodu tepla a hrubší úplet má stahovací efekt. Protože pomocí těchto dvou prvků je na legínách Phase vytvořen prazvláštní tvar, který vede od vnější strany stehen až po vnitřní a prolnutím těchto prvků je docíleno stahovacího efektu na vnitřní straně stehen. Z komuikace s vámi, se ženami, a s našimi zákaznicemi vím, že některé máte problém (ať genetický, nebo jen v hlavě) s tím, že na vnitřku stehen máte příliž mnoho "materiálu". Tento stahovací pruh je právě řešením tohoto problému. Vytváří krásný tvar nohou v oblasti stehen a poskytuje podporu proti otřesům svalů při cvičení.

Jediné švy, které na těchto legínách najdete jsou na vnitřní straně nohou. Technologie kterou jsou legíny vyráběné a barvené jsem z výrobce bohužel nedostal. Jediné co mi bylo řečeno je, že se jedná o jejich patentovanou technologii výroby a že výroba jedné série těchto legín trvá 4-6 měsíců. A to je podle mě celkem dost. Jediné co vám mohu prozradit je složení materiálu, které je netradiční kombinací polyesteru a polyamidu s přídavkem elastanu. Pravdou je, že před tím, než jsem dostal do ruky bezešvé legíny od Carpatree jsem se s podobným úpletem a složením materiálu nesetkal a klidně bych uvítal, kdyby z tohoto materiálu vyrobili třeba pánské kompresní tričko. Rozhodně bych si ho koupil.

Zkušenosti se sportovním oblečením od Carpatree:

Zkušenosti jsou vesměs pozitivní. Občas se stane, že nám zákaznice zboží vrátí. Občas je v tomto případě asi 3 krát, nebo 4 krát. Pamatuji si první případ kdy nám zákaznice vrátila celou objednávku asi 4 kusů legín s tím, že jí nesedí. To se samozřejmě vyloučit nedá. Nicméně z tohoto důvodu vám vždy vyjdeme vstříc a pokud legíny nepošlete poškozené, vždy vám buď vrátíme peníze, nebo zkusíme jiný model, který vám může vyhovovat.

Jako příklad, že vždy se nemusíte trefit do černého přikládám komunikaci s jednou z našich zákaznic:

Samozřejmě nás mrzelo, že velikost nesedí, ale jak jsem řekl, vždy vám vyjdeme vstříc:

Tak se také stalo a další odezva přišla asi za měsíc. Pokaždé nás hrozně potěší, když jste s naším zbožím spokojené:

Nejsme na trhu příliš dlouho a nemáme tím pádem stovky hodnocení jako jiné eshopy, které jsou na trhu několik let. Nicméně každé vaše hodnocení pro nás hodně znamená:

Závěrem bych chtěl říct, že plně chápeme, že každý hledá něco jiného a že ne každé z vás sedí úplně všechno. Nebojte se proto napsat, zavolat klidně v deset večer. Vždy vám ochotně poradíme s výběrem a najdeme to správné řešení. Můžeme vám také zajistit i zboží, které standartně v nabídce nemáme, jen pro vás.

Děkujeme vám za vaši věrnost!

Dr.Gym nájdete na GLAMI.sk Bezpečná platba